Zapowiedź sezonu 2015/2016 cz. 1

W wyniku degradacji naszego zespołu seniorskiego do klasy A po dwóch sezonach spędzonych w Słupskiej Klasie Okręgowej latem 2015 r. przygotowujemy się do potyczek z trzynastoma innymi drużynami z grupy II Słupskiej Klasy A. Patrząc na historię spotkań z tymi drużynami możemy stwierdzić, że większość z nich znamy już bardzo dobrze, gdyż niejednokrotnie spotykaliśmy się na różnym poziomie rozgrywek ligowych, w meczach pucharowych czy też spotkaniach towarzyskich.

Letnie przygotowania
Wakacje dobiegają końca, czas więc na podsumowanie przygotowań do ligi. Jeśli chodzi o zmiany kadrowe to jak zwykle w okresie gorączki transferowej zarząd i szkoleniowcy GTS zachowują zimną krew i przy tworzeniu kadry na zbliżający się sezon korzystają w pierwszej kolejności ze swoich wychowanków zarówno piłkarzy doświadczonych jak i wyróżniających się młodych piłkarzy z drużyn juniorskich. W tym sezonie jednak, oprócz powrotu kilku zawodników, warto odnotować transfer definitywny do naszego klubu Pawła Machnikowskiego, który z pewnością swoim bogatym doświadczeniem wzmocni naszą drużynę.

W okresie przygotowawczym rozegraliśmy pięć spotkań kontrolnych w tym 2 wyjazdowe i 3 w roli gospodarza (tu zapewniliśmy obsługę sędziego związkowego, co nie udało się klubom, które gościły nas na swoich obiektach). W trzech spotkaniach rozegranych przy Słupskiej jeden raz zwyciężyliśmy a dwukrotnie zremisowaliśmy zdobywając 6 goli a tracąc 5. W dwóch meczach wyjazdowych musieliśmy uznać wyższość gospodarzy zdobywając 3 bramki a tracąc 7. W sumie bilans naszych spotkań to 1 zwycięstwo, 2 remisy i 2 porażki, bilans bramkowy 9 - 12. W trakcie spotkań kontrolnych trener Tadeusz Gralak miał okazję sprawdzić wielu zawodników z naszej drużyny juniorów, których będzie można powoli wprowadzać do drużyny seniorskiej. Mimo niezbyt korzystnych rezultatów cieszyć może ilość zdobytych goli a przede wszystkim fakt, że aż 8 zawodników trafiało do bramki przeciwnika. Rezultaty poszczególnych spotkań i strzelcy bramek dla GTS:

LIPNICZANKA Lipnica 2:1 GTS (BRAMKA: samobójcza)
GTS 1:1 DOLINA Gałąźnia Wielka (do przerwy 0:1 Bramka: G. Lejk (Aloś))
GTS 2:2 SKOTAWA Budowo (0:0 bramki: 65' Pi. Szczegielniak (k), 67' P. Machnikowski
GTS 3:2 LEŚNIK Cewice (1:1 Bramki: M. Biernat, B. Ostrowski, P. Duszkiewicz)
LKS Łebunia 5:2 GTS (2:0) Bramki: P. Wolski, M. Naderza