zamknij reklamę

Barwy i symbolika

GMINNE TOWARZYSTWO SPORTOWE
BARWY I SYMBOLIKA

Każdy z Klubów sportowych posiada swoją tradycję, która umożliwia zawodnikom, kibicom oraz działaczom identyfikację z Klubem i umacnianie więzi. Dla prawdziwego Kibica sport to coś więcej niż tylko rywalizacja i wyniki. To również, a może przede wszystkim, styl życia i miłość do Klubu i wszystkiego co z Nim związane.

Nieodłączną częścią tradycji Klubów są barwy Klubowe przedstawione w Herbie drużyny. Jednak czy kiedykolwiek zastanawialiście się czym one są? Jakie wartości za sobą niosą? Dlaczego tęsknimy za Klubem, za sobą nawzajem, za naszym ukochanym sportem? Do czego nas tak ciągnie? Każdy z Nas na pewno znajdzie swoją odpowiedź na te pytania.

W tym miejscu przedstawię swój opis barw reprezentujących Gminne Towarzystwo Sportowe Czarna Dąbrówka. Po przedstawieniu opisu każdej z barw występujących w Herbie przedstawię również opis ich symbolicznej reprezentacji.

„Żółto-niebieskie: to barwy są Królewskie!”

Z Naszym Klubem od początku istnienia pod nazwą GTS kojarzone są te dwie barwy. Te dwa kolory towarzyszą Naszym piłkarzom, działaczom i trenerom. Od lat serca Naszych kibiców wypełnione są miłością do tych barw.

Żółty – RADOŚĆ

To podstawowy kolor w naszym Klubie. Od niego zaczynamy mówienie o wszystkim, co związane jest z GTS. Nasze serca wypełniają się tym kolorem zawsze wtedy, gdy mamy co świętować. Gdy osiągniemy swoje cele, poprawimy swoje wyniki. To wtedy Nasze serca wypełnia RADOŚĆ. Radość z gry, z treningu, ze spotkania, z dążenia do tego samego celu.

My, zawodnicy, działacze oraz kibice GTS wierzymy, że z działań Naszego Klubu będzie płynęło wiele ukochanej przez Nas radości, lecz musimy i chcemy pamiętać, że aby ją osiągnąć musimy wiedzieć czym ona jest i skąd się bierze.

Na to słowo składa się sześć liter, które reprezentują wartości kierujące Naszymi poczynaniami.

R– znajdujemy w słowie „tRening”: jedynie dobrze przygotowani będziemy czerpać radość zgry;

A– „zAangażowanie”: wola walki zawsze, gdy jesteśmy na boisku, od początku do końca, bezwarunkowo.

D– „Dokładność”: której wymagamy od innych, ale przede wszystkim wymagajmy jej od siebie. To również „Drużyna” - zawsze stajemy za sobą. „Determinacja” - zawsze walczymy o CEL, nic nie jest w stanie nas od niego odwieść.

O– w słowie „mOtywacja”: wiemy w jakim celu się spotykamy, co chcemy osiągnąć. To również „Odpowiedzialność”: jesteśmy dla tych, którzy byli z nami a teraz nas oceniają i dla tych, którzy kiedyś będą na naszym miejscu.

Ś– „uŚmiech”: nawet, gdy coś się nie uda wiem, że kolega z Drużyny wesprze mnie, bo wie, że następnym razem będzie lepiej! Nawet, gdy zawodnik drużyny przeciwnej nie zachowa się fair to uśmiechnę się do niego... nie mam wpływu na jego zachowanie... Gdyby nawet sędziemu zdarzyła się pomyłka, uśmiechnę się: to też człowiek i tak jak ja, popełnia błędy!

Ć– „myśleĆ pozytywnie”: przychodzimy na mecz przygotowani, w grze wszystko może się wydarzyć, ale jedno jest pewne: każdy mecz przyczyni się do naszego rozwoju, damy z siebie wszystko, bo wierzymy w zwycięstwo!

Niebieski

LOJALNOŚĆ, ZGRANIE, DRUŻYNA-razem jesteśmy silni! To dlatego przed meczami stajemy obok siebie w kole. Zawodnicy, zarówno pierwszy skład jak i rezerwowi, trenerzy. To właśnie pokazuje, że jesteśmy jedną drużyną. Walczymy o ten sam cel. Razem cieszymy się z sukcesów i przeżywamy niepowodzenia.

To właśnie te dwa kolory towarzyszą nam od lat. Jednak nasz Herb to nie tylko dwukolorowy pas czy szachownica. My mamy w Herbie również Białego Orła. To właśnie ten kolor jest nierozerwalnie związany z Naszym klubem i to o nim często zapominamy a niesie on ze sobą silne wartości, o których musimy pamiętać w drodze do doskonałości.

Biały

KolorBiałyreprezentuje w Naszym herbieUCZCIWOŚĆiSZACUNEK. Dlatego teżSzanujemy się nawzajem! Jesteśmy szczerzy. Wobec siebie samego, kolegów, trenerów i działaczy. Dążymy do osiągnięcia ustalonych celów. Dotrzymujemy danego słowa. Na boisku szanujemy siebie nawzajem, kibiców, sędziów i przeciwników.

__________________________________________________________________________________

Jesteśmy Drużyną znad Jezior!

ŻÓŁTO-BIAŁO-NIEBIESCY
SYMBOLIKA BARW

Nasz region nierozerwalnie związany jest z wodą. Województwo Pomorskie to przede wszystkim nadbałtyckie plaże oraz lasy i jeziora Kaszub. Również Nasza Gmina i Nasze miejscowości położone są w pobliżu jezior i plaż, dlatego symbolika Naszego Klubu musi odzwierciedlać te istotne elementy Naszego krajobrazu.

Symbolicznie kolor ŻÓŁTY reprezentuje piasek na plaży. Jest nas wielu a każdy z nas jest jak ziarenko piasku (indywidualność), szczęśliwie niesione przez wiatr życia.

Często sądzimy, że jesteśmy już ukształtowani i nic nas nie zmieni. W pewnym sensie tak jest, lecz są rzeczy, które mogą Nam pomóc w rozwoju. Pojedyncze ziarenka są kształtowane przez otaczający je piasek i warunki zewnętrzne, podobnie i My jesteśmy kształtowani przez Trenerów, Wychowawców i starszych Kolegów. Jednak w przeciwieństwie do tych bezwładnych ziaren My mamy świadomość, że duży wpływ na kształt Naszej osobowości i na Naszą formę sportową mamy właśnie MY sami i to od Nas zależy jak będziemy się rozwijać i czy będziemy rosnąć w siłę.

Gdy tylko uda Nam się zrozumieć Wartość, którą reprezentuje kolor Żółty to od razu zrozumiemy, że tak jak pojedyncze ziarenko nic nie znaczy, to wspólnie te dobrze wykształcone i uformowane ziarna mogą osiągać najwyższe cele. Nawet największa RADOŚĆ nie znaczy wiele, jeśli nie mamy z kim się nią podzielić!

BIAŁY dumni i nieskazitelni jak okręt pod pełnymi żaglami, który poruszając się majestatycznie po morzu wymaga zgranej współpracy załogi, żeby spokojnie dotrzeć do celu. Kolor ten jest kolorem reprezentacyjnym i My chcemy godnie przyjmować gości, którzy przyjadą się z nami zmierzyć. Podobnie chcemy też reprezentować Nasz Klub, Naszą Gminę oraz Nasze miejscowości w każdym miejscu, w którym przyjdzie Nam podejmować sportową rywalizację.

NIEBIESKI woda, która sprawia, że tak jak ziarenka piasku na plaży stajemy się jednością, w naszej Drużynie nikt nie jest w stanie odróżnić kropel. Podobnie jak piasek staje się jednolitą strukturą dzięki wodzie tak i My musimy stanowić monolit. Tak jak woda w rzece nieuchronnie skończy swój bieg w morzu tak i My nieuchronnie zmierzamy do jednego celu.

Przemyślał i opracował:

Dawid Gralak

sekretarz GTS

do góry więcej wersja klasyczna
Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Więcej informacji można znaleźc w naszej Polityce Prywatności. [X] Zamknij