Trzy potyczki przy Słupskiej!

Nadchodzący weekend to nie lada gratka dla kibiców piłki nożnej z Czarnej Dąbrówki. Na boisku przy Słupskiej w sobotę i niedzielę rozegrane zostaną aż trzy spotkania drużyn GTS. Piłkarze kategorii Junior A podejmą ZAWISZĘ Borzytuchom, Junior B zmierzy się z POLONEZEM Bobrowniki a w najważniejszym meczu weekendu piłkarze drużyny seniorskiej podejmą STAL Jezierzyce.

Piłkarze STALI w minionym sezonie wyprzedzili GTS zaledwie o jedno miejsce (zajęli 12. pozycję) z przewagą 3 punktów. Bilans ich spotkań to 6 zwycięstw, 7 remisów i 13 porażek. Bilans bramek 47-55.

Najbliższe spotkanie będzie ósmym pojedynkiem rozgrywanym na trzecim poziomie rozgrywek. Do tej pory mierzyliśmy się ze STALĄ w klasie A (sezon 2001/2002), w klasie B (sezon 2010/2011) oraz w poprzednim sezonie Słupskiej Klasy Okręgowej. Ponadto rozegraliśmy jeden mecz towarzyski.

Bilans dotychczas rozegranych spotkań z piłkarzami z Jezierzyc to 2 zwycięstwa GTS, 1 remis i 4 porażki. Pierwszą bramkę STALI w sezonie 2001/2002 strzelił Łukasz Bielawa w meczu u siebie (wynik końcowy 1:0). Najbardziej emocjonujący pojedynek stoczyliśmy jesienią 2013 roku, kiedy to bramkę pozwalającą zatrzymać 3 punkty w Czarnej Dąbrówce w 90 minucie meczu strzelił Michał Gralak.

W tym sezonie STAL Jezierzyce w ośmiu meczach wywalczyła 7 punktów wygrywając 2 spotkania i jedno remisując. „Stalowcy” musieli pięciokrotnie uznać wyższość rywali. Ich bilans bramkowy to 9-20. Najwięcej bramek stracili w meczu z ZAWISZĄ Borzytuchom (porażka 1:5), ponadto dwukrotnie przegrali 0:4 w meczach z CZARNYMI Czarne (wyjazd) oraz ze SWE POL LINK Bruskowo Wielkie (u siebie).

Ostatnie mecze pokazują jednak, że drużyna STALI potrafi się zmobilizować i postawić trudne warunki każdej drużynie. W siódmej kolejce udało im się pokonać DIAMENT Trzebielino a w ósmej nieznacznie ulegli liderującej BRDZIE Przechlewo przegrywając to spotkanie zaledwie 0:1. W rozgrywanej między tymi kolejkami drugiej rundzie Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Słupsk „Stalowcy” ulegli w wyjazdowym meczu drużynie Klubu Sympatyków Gryfa Słupsk (1:2) tym samym żegnając się z tymi rozgrywkami.

Jak ułoży się niedzielne spotkanie między naszymi drużynami? Czy trzeba będzie ponownie czekać do 90 minuty na rozstrzygnięcie? Przekonamy się już w niedzielę! Początek spotkania o godzinie 13.00. Zapraszamy.

Junior A: GTS – ZAWISZA Borzytuchom
Junior B: GTS – POLONEZ Bobrowniki