SENIOR: O pierwsze trafienie na boisku w Pęplinie JUNIOR A: U siebie z KASZUBIĄ JUNIOR B: Do Miastka

Ósma kolejka SKO „sportbazar.pl” to dla piłkarzy GTS wyjazd na gorący teren jakim zawsze jest Pęplino. Większość drużyn grających z KAROLEM na wyjeździe wspomina te mecze jako pełne walki i emocji, niestety nie tylko tych pozytywnych.

W minionym sezonie piłkarze KAROLA, mimo ambitnych planów z początku sezonu, musieli zadowolić się ósmym miejscem. Bilans spotkań to 10 zwycięstw, 5 remisów i 11 porażek. Bilans bramkowy 46-54.

Klub z Czarnej Dąbrówki po raz pierwszy mierzył się z drużyną z Pęplina w sezonie 1992/93. Wtedy nazywała się ona ORZEŁ Pęplino. Niestety nie odnaleźliśmy danych na temat wyników tamtych spotkań. Kolejne mecze odbyły się ponad 20 lat po tych pierwszych.

Jesienią ubiegłego sezonu w historycznym, pierwszym, meczu GTS w klasie okręgowej udało się pokonać bardziej doświadczonych rywali 2:1. Obydwie bramki w tym meczu zdobył Paweł Szczegielniak. W 33. minucie asystował mu Grzegorz Lejk a w 85. Krystian Jakubowski. Rewanż w Pęplinie nie był już dla nas tak udany, gdyż ulegliśmy rywalom 0:3.

W tym sezonie KAROL rozegrał dopiero 6 meczy, gdyż ich mecz z pierwszej kolejki ze SŁUPIĄ Kobylnica został przełożony na 11 listopada. Dotychczas piłkarze z Pęplina zdobyli 10 punktów w 3 meczach wygranych, 1 remisowym i przy 2 porażkach. Ich bilans bramkowy to 5-8. Tylko w dwóch z sześciu meczy piłkarzom z Pęplina nie udało się strzelić bramki. Najwyższą porażkę odnotowali w Borzytuchomiu (0:4). Mimo porażki w poprzedniej kolejce z BRDĄ Przechlewo (0:3), KAROL potrafił nastrzelać bramek swoim rywalom w Pucharze Polski. W meczu wyjazdowym zwyciężyli z drużyną BŁĘKITNI Motarzyno aż 7:1.

Jeśli chcemy powalczyć w tym spotkaniu o pełną pulę będziemy musieli przeciwstawić się skuteczności, którą wykazują się piłkarze z Pęplina. Jeśli przeciwności, które napotkamy w Pęplinie będą czysto sportowe a młodzież reprezentująca Nasz klub wykaże się opanowaniem to mecz z KAROLEM może stać się miłym dla oka widowiskiem. Może będzie to dobra okazja dla GTS do strzelenia pierwszej bramki na boisku w Pęplinie.

Junior A: GTS – KASZUBIA Studzienice 27.09.2014 (sobota) g. 13.00
Junior B: START Miastko - GTS