Sparing 3/7: DRUTEX BYTOVIA II Bytów

Jedna porażka i jeden remis z przeciwnikami grającymi o klasę wyżej. To dotychczasowy bilans meczów kontrolnych naszej seniorskiej drużyny. Na kolejne spotkanie wybierzemy się w środę (02 marca) do Bytowa, gdzie zmierzymy się z drużyną rezerw pierwszoligowej DRUTEX BYTOVII - drużyną aktualnie grającą o 2 klasy wyżej od nas, czyli w IV lidze.

W naszym archiwum odnotowaliśmy 7 spotkań, które dotychczas rozegraliśmy z różnymi drużynami Bytovii. Większość z nich to były spotkania towarzyskie, jednak zdarzyły się również 2 mecze ligowe.

Pierwsze takie spotkanie odbyło się wiosną 1996 roku, kiedy to zremisowaliśmy z pierwszym zespołem Bytovii 2:2. Do spotkania numer 2 doszło dopiero w 2002 roku. Był to również mecz towarzyski, ale tym razem z juniorami starszymi. W tym meczu hat-tricka skompletował Łukasz Bielawa i jeszcze dwie bramki dorzucił Zbigniew Masowa. Ostatecznie pokonaliśmy juniorów Bytovii 5:2. Rok 2014 to rok, w którym aż trzykrotnie mierzyliśmy się towarzysko z drugą drużyną z Bytowa. Warto odnotować, że w dwóch z tych trzech spotkań bramki dla GTS strzelał Przemysław Toporek, który aktualnie znajduje się na wypożyczeniu właśnie w Bytovii razem z utalentowanym zawodnikiem Damianem Sobiszem. Prawdopodobnie dostaną oni od trenera szansę wystąpienia przeciwko Żółto-Niebieskim w najbliższym spotkaniu.

Obydwa spotkania o punkty rozegraliśmy z Bytovią II w sezonie 2007/2008 grając w Klasie A. U siebie ulegliśmy piłkarzom z ul. Mickiewicza 1:3 a mecz rewanżowy również zakończył się dla nas niekorzystnym wynikiem 0:3.

Zapraszamy wszystkich fanów GTS do Bytowa. Mecz rozegramy w środę, 2 marca, o 18.30 na boisku ze sztuczną trawą.