SENIOR: Pierwsza kolejka w Borzytuchomiu

W pierwszym meczu piłkarze pierwszej drużyny GTS udadzą się na mecz do beniaminka SKO "sportbazar.pl" Drużyna z Borzegotuchomia w poprzednim sezonie zwyciężyła w drugiej grupie Słupskiej Klasy A ze zdecydowaną przewagą nad drugim zespołem (23 pkt. przewagi nad LIPNICZANKĄ Lipnica). W całym sezonie rozegrali 26 meczy, w których stracili zaledwie 4 punkty remisując niespodziewanie na wyjeździe z ORKANEM Gostkowo w pierwszej kolejce oraz remisując u siebie z GKS Kołczygłowy w kolejce siódmej. W kilku meczach poprzedniego sezonu udawało się Zawiszakom trafiać do bramki przeciwnika więcej niż 5 razy. W defensywie grali równie skutecznie, zaledwie 29 straconych goli, ale przydarzały im się także mecze, w których tracili więcej niż dwie bramki. Ponadto ZAWISZA Borzytuchom, podobnie jak GTS, zdobył w minionym sezonie nagrodę FAIR PLAY Pomorskiego Związku Piłki Nożnej jako drużyna, której piłkarze najrzadziej upominani byli przez sędziów kartkami.

ZAWISZA Borzytuchom to jedna z drużyn, z którymi spotykaliśmy się najczęściej. W naszym archiwum natrafiliśmy na 18 spotkań, w których zwyciężaliśmy 7 razy, 4 razy nie doszło do rozstrzygnięcia i również 7 razy musieliśmy uznać wyższość piłkarzy ZAWISZY. Bilans bramkowy przemawia nieznacznie na korzyść gospodarzy weekendowego pojedynku.

Mieliśmy już okazję pogratulować awansu drużynie ZAWISZY, która była naszym pierwszym sparingpartnerem w okresie przygotowawczym rozpoczynającego się sezonu. Spotkanie rozegrane w Czarnej Dąbrówce zakończyło się zwycięstwem gości 0:5 (0:2). Spotkanie przebiegało w dobrej atmosferze. Zresztą piłkarze i kibice GTS dobrze pamiętają wizyty kibiców ZAWISZY Borzytuchom, którzy wspierali naszą drużynę w meczach w Czarnej Dąbrówce, gdy tylko terminy meczy naszych drużyn się nie pokrywały. Mamy nadzieję, że również pierwszy mecz ZAWISZY w roli gospodarza tego sezonu SKO „SPORTBAZAR.PL” będzie obfitował w czysto sportowe emocje.

Mimo ambitnych planów aktualnego trenera Zawiszy dotyczących zajęcia miejsca na podium w sezonie, w którym borzytuchomianie debiutują w SKO, dołożymy wszelkich starań, aby trzy punkty przyjechały do Czarnej Dąbrówki. Mecz rozegrany będzie na boisku w Borzytuchomiu w niedzielę o godzinie 16.00.