Rusza Słupska Klasa Okręgowa "sportbazar.pl"

Już w najbliższy weekend ruszają rozgrywki nowego sezonu Słupskiej Klasy Okręgowej (SKO), która w tym sezonie będzie nosiła nazwę sponsora „SPORTBAZAR.PL”. Nowy sezon to nowe emocje związane z pojawieniem się nowych drużyn.

Z IV ligi spadł do SKO PIAST Człuchów, ponadto mamy jeszcze 4 beniaminków: SŁUPIA Kobylnica, SPARTA Sycewice oraz drużyny znane nam z rywalizacji w klasie A: ZAWISZA Borzytuchom oraz LIPNICZANKA Lipnica. Dla GTS Czarna Dąbrówka drugi sezon w Klasie Okręgowej jest sezonem wyjątkowym, ponieważ właśnie w tym sezonie obchodzić będziemy dwudziestolecie istnienia Klubu.

Przed drugim sezonem GTS Czarna Dąbrówka w SKO „SPORTBAZAR.PL” doszło do zmian w organizacji drużyn reprezentujących nasz Klub w rozgrywkach Podokręgu Słupsk Pomorskiego Związku Piłki Nożnej. Najważniejsza ze zmian polegała na zgłoszeniu do rozgrywek drużyny w kategorii wiekowej Junior A, której zawodnicy trenują razem z pierwszym zespołem a najlepsi z nich będą mieli okazję występowania w drużynie seniorskiej.

Już w meczach towarzyskich w szeregach GTS pojawiali się młodzi wychowankowie, którzy mają okazję nabierać doświadczenia przy starszych kolegach. W okresie przygotowawczym piłkarze z Czarnej Dąbrówki w sześciu meczach kontrolnych mieli okazję trzykrotnie mierzyć się z czwartoligowymi drużynami: dwukrotnie z BYTOVIĄ II Bytów, czyli rezerwami debiutującej w pierwszej lidze DRUTEX Bytovii oraz z GRYFEM Słupsk w ramach umowy o współpracy partnerskiej. W pierwszym meczu z BYTOVIĄ II doznaliśmy porażki 0:1 tracąc bramkę w 23 minucie po błędach własnych. Drugi mecz to zdecydowana przewaga gości potwierdzona strzeleniem aż ośmiu bramek. Jedna z niewielu rzeczy, które mogą cieszyć po tym meczu to przełamanie niemocy strzeleckiej po trafieniach Przemysława Toporka i Grzegorza Lejka II. Mecz partnerski z GRYFEM zakończył się wynikiem 0:6. Goście nie pozostawili złudzeń co do różnicy poziomów między naszymi drużynami. Życzymy im powodzenia w lidze i wymarzonego awansu do III ligi. Zdjęcia ze sparingu już w galerii.

Ponadto GTS sparował z beniaminkiem SKO „SPORTBAZAR.PL”: ZAWISZĄ Borzytuchom oraz GKS BS Sierakowice grającym w równoległej, Gdańskiej, KO „SPORTBAZAR.PL”. Obydwa mecze zakończyły się porażką GTS Czarna Dąbrówka. Jedynym zespołem grającym w niższej klasie rozgrywkowej niż GTS był B-klasowy KORAL Maszewo, z którym mecz rozegraliśmy 9 sierpnia. Mimo braków kadrowych spowodowanych kontuzją Pawła Szczegielniaka i wyjazdami podstawowych zawodników (Grzegorz Lejk II, Paweł Lejk, Damian Sobisz) udało się ten mecz wygrać 2:0 po bramkach Piotra Szczegielniaka i Grzegorza Lejka I. To co napawa optymizmem to fakt, że młodzi piłkarze mający reprezentować GTS w kategorii Junior A potrafią wpasować się w drużynę seniorów.

Okres przygotowawczy pozwolił wstępnie przećwiczyć nowe ustawienie taktyczne oraz sprawdzić przygotowanie młodych zawodników do gry w pierwszym zespole. Mecze towarzyskie z drużynami z wyższej ligi pozwoliły nabrać doświadczenia i dostrzec mankamenty w grze, nad którymi trzeba jeszcze popracować. Mamy nadzieję, że uda się je wyeliminować i powalczyć o zwycięstwo w każdym spotkaniu nowego sezonu. W pierwszej kolejce SKO „SPORTBAZAR.PL” powitamy debiutujących w tej lidze piłkarzy z Borzegotuchomia, którzy aspirują do miana faworyta w walce o czwartą ligę.

Powiązana galeria: