PUCHAR POLSKI: Trzecia runda z czwartoligowcem

Kolejny ważny moment w historii GTS Czarna Dąbrówka. Po pewnym zwycięstwie nad WKS Nożyno (3:1) po raz pierwszy wystąpimy w trzeciej rundzie Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Słupsk. Naszym pierwszym rywalem na tym poziomie rozgrywek PP będzie czwartoligowa POGOŃ Lębork.

Do tej pory mierzyliśmy się z piłkarzami z „miasta lwa” czterokrotnie, jednak 2 z tych spotkań to były potyczki z drugim zespołem POGONI w ramach rozgrywek klasy A sezonu 1996/1997 oraz jeden mecz towarzyski z piłkarzami kategorii Junior A. Jedynym spotkaniem z pierwszym zespołem było, również pucharowe, spotkanie rozegrane we wrześniu 2012 roku. To właśnie w sezonie 2012/2013 GTS wywalczył awans do Słupskiej Klasy Okręgowej a POGOŃ opuściła tę klasę i ponownie awansując w szeregi drużyn czwartoligowych.

W tym sezonie klub z Lęborka w czwartej lidze po 11 kolejkach zajmuje 9 miejsce ze zdobyczą 16 punktów zdobytych w 4 meczach wygranych, tylu samo zremisowanych a trzykrotnie piłkarze POGONI schodzili z boiska pokonani. Najwyższą porażką był derbowy pojedynek z ANIOŁAMI Garczegorze, gdy POGOŃ uległa rywalom na tzw. „Saharze” aż 0:4. Mimo odejścia jednego z najlepszych strzelców, Sylwestra Ilanza, POGOŃ radzi sobie nieźle ze zdobywaniem bramek. Dwukrotnie udało im się w tym sezonie strzelić przeciwnikom aż 4 gole. Było to w meczu z Olimpią Sztum (4:0) i Amatorem Kiełpino (4:1). Ich bilans bramkowy to 16-12.

Takie wyniki naszych najbliższych rywali pokazują, że historyczne spotkanie III. rundy Pucharu Polski, które odbędzie się w środę 15 października o 15.30, pozwoli obejrzeć futbol na najwyższym poziomie. Czy będziemy w tym spotkaniu w stanie powalczyć o pierwsze trafienie przeciwko pierwszemu zespołowi POGONI Lębork? Jedno jest pewne: zrobimy wszystko, aby nie dać się piłkarsko zdominować, lecz będzie to wymagało od każdego z piłkarzy GTS wspięcia się na wyżyny swoich umiejętności. Wierzymy, że uda nam się godnie zaprezentować w tym spotkaniu, tym bardziej, że występujemy na swoim terenie.