Żółto-Niebiescy razem dla Julity!

Zarząd GTS i piłkarze drużyny seniorskiej biorący udział w Biegu Orłów na 10 km postanowili poprzez udział w tej imprezie wspomóc rodzinę byłego piłkarza naszego Klubu, Waldemara Zganiacza. Piłkarza, który związany jest z naszym Klubem odkąd ukończył 16 lat i rozpoczynał swoją karierę w czasach kiedy nasz Klub nosił jeszcze nazwę AR-DU BYKI. W trudnym momencie w działalności naszego Klubu jaki nastąpił w latach 1999-2000 razem z braćmi Andrzejem i Bogdanem wspierał naszych zawodników w roli działacza, dzięki czemu mieli oni wtedy możliwość grania w klubie OSTOJA Mikorowo. Później bracia Zganiacz przyczynili się do budowy jednego, silnego klubu razem z działaczami z Czarnej Dąbrówki, któremu nadano nazwę GTS OSTOJA Czarna Dąbrówka.

W 2007 roku w rodzinie Zganiacz urodziła się córka, Julita. Jednak szczęście zmąciła poważna wada serca zdiagnozowana u dziewczynki: niedorozwój lewego serca - (HLHS). W efekcie perypetii zdrowotnych jakie Julita napotkała tuż po narodzeniu cała jej rodzina musi do dziś wspierać ją w walce o zdrowie. Wiąże się to między innymi z kosztownymi wyjazdami do ośrodków medycznych w całej Polsce i tak naprawdę nie wiadomo kiedy znowu, i czy w ogóle, Julita będzie mogła się cieszyć pełnią zdrowia.

"Nasza córka znajduje się pod opieką fundacji Serce Dziecka, za pośrednictwem której zbieramy środki finansowe na leczenie, między innymi poprzez przekazywanie 1% podatku na ten cel. W tej chwili sytuacja jest taka, że nie wiemy, w którym momencie będzie trzeba znów ratować zdrowie i życie Julity poprzez sfinansowanie kolejnej operacji, więc każda pomoc jest bezcenna",mówi Waldemar - ojciec chorej dziewczynki.

Aby wesprzeć Waldka w walce o zdrowie jego córki postanowiliśmy zorganizować wśród swoich znajomych zbiórkę funduszy, które przekażemy rodzinie Zganiaczów 3 maja - po zakończeniu Biegu Głównego. Wszystkich, którzy by chcieli wspomóc Julitę również w inny sposób (np. przekazanie 1% lub wpłatę na konto Fundacji Serce Dziecka) odsyłamy na stronę Fundacji, gdzie można dowiedzieć się więcej o chorobie dziewczynki oraz znaleźć szczegóły na temat form pomocy.

Pokażmy, że Żółto-Niebieska rodzina pamięta o wszystkich i staje murem zawsze wtedy, kiedy tego potrzeba!