Pojedynek o ligowe "życie"

Niesieni zeszłotygodniowym zwycięstwem nad wiceliderem będziemy zmuszeni wykazać się w najbliższą sobotę największą determinacją na jaką nas stać, żeby spróbować powalczyć o korzystny wynik w starciu z naszym sąsiadem z tabeli SKOTAWIĄ Dębnica Kaszubska.

Z drużyną z sąsiadującej z naszą gminy spotykamy się co jakiś czas. Do tej pory rozegraliśmy 7 spotkań (ligowych, pucharowych czy też towarzyskich). Nasz bilans spotkań ze SKOTAWIĄ to 1 zwycięstwo (runda jesienna SKO bieżącego sezonu), 3 remisy oraz 3 porażki.

Bieżący sezon dla SKOTAWII jest niemalże tak trudny jak dla nas. W 21 kolejkach udało im się zgromadzić zaledwie o trzy punkty więcej niż nam. Bilans ich spotkań to 3 zwycięstwa, 2 remisy i 16 porażek. Najwyższym wynikiem na korzyść piłkarzy z Dębnicy Kaszubskiej było 6:0 z LIPNICZANKĄ Lipnica. Najwyższej porażki doznali w Człuchowie przegrywając aż 1:8 z PIASTEM (naszym rywalem w poprzedniej kolejce). We wszystkich dotychczasowych meczach obrona SKOTAWII spisywała się nieco gorzej niż nasza wpuszczając aż 70 bramek.

Fakt, że wszystkie punkty bieżącego sezonu SKOTAWIA zdobyła na własnym stadionie potwierdza, że nie będzie łatwo o zwycięstwo W Dębnicy Kaszubskiej. Tym bardziej, że do tej pory ani razu nie udało nam się znaleźć sposobu na pokonanie SKOTAWII na ich terenie. Dotychczasowe mecze, które rozegraliśmy w roli gości zakończyły się 1 remisem i 1 porażką.

Mimo wszystko jedziemy do Dębnicy Kaszubskiej walczyć o zwycięstwo, ponieważ jeśli myślimy o przetrwaniu w tej lidze nie mamy innego wyjścia. Wynik poprzedniego meczu daje nadzieję, że można powalczyć z każdą drużyną, jednak przechodzi on do historii i najważniejszym jest najbliższy mecz. Mimo delikatnie przedłużonego weekendu nie możemy sobie pozwolić na rozluźnienie, bo tylko pełna koncentracja i determinacja w dążeniu do celu, jakim w tym sezonie jest zwycięstwo w każdym meczu co da nam utrzymanie, pozwoli nam uzyskać korzystny rezultat!