SENIOR: Piłkarska środa

SKO „Sportbazar.pl” nabiera tempa. Kolejny mecz odbędzie się już jutro (w środę 27 sierpnia)! Piłkarze GTS udadzą się do Bruskowa, gdzie będą starali się zmazać plamę na honorze z zeszłego sezonu.

Klub z Bruskowa Wielkiego, leżącego niedaleko Słupska, może być nazwanym stałym bywalcem na tym poziomie rozgrywek. Od 2002 roku jedynie dwukrotnie przydarzyło się im występować piętro niżej niż Klasa Okręgowa, czyli w klasie A. Jednak za każdym razem wykazywali się solidnością i zarówno w sezonie 2007/2008 jak i 2009/2010 awansowali do SKO po roku nieobecności.

Piłkarze SWE POL LINK w minionym sezonie, podobnie jak GTS, z całych sił walczyli o utrzymanie w lidze. W 19 kolejkach zdobyli zaledwie 10 punktów, jednak już w następnych potrafili zdobywać punkty niezwykle regularnie. Mimo wszystko ich gra nie była równa, ponieważ potrafili w jednej kolejce wygrać 10:0 by w następnej przegrać 2:10. W starciu z GTS piłkarze z Bruskowa potrafili jednak wzbić się na wyżyny skuteczności, której nie byli w stanie przeciwstawić się słabo dysponowani tego dnia piłkarze z Czarnej Dąbrówki.

Środowy pojedynek będzie trzecim ligowym meczem między naszymi drużynami w historii. Wszystkie do tej pory kończyły się porażką GTS. Oprócz wyniku 0:11 z minionej wiosny były to wyniki 0:4 jesienią oraz 0:2 w spotkaniu towarzyskim w lutym 2013 r. Najwyższa pora zmienić ten niekorzystny bilans i z takim zamiarem GTS zawita do Bruskowa w środę.

Dotychczasowe mecze Bruskowa pokazują, że piłkarze SWE POL LINK potrafią zdobywać bramki nawet w meczu z tak silnym przeciwnikiem jak BRDA Przechlewo (porażka 2:5) a inauguracyjny pojedynek sezonu z DIAMENTEM Trzebielino wygrali aż 5:1. Jak na razie SWE POL LINK zajmuje szóste miejsce i jest ostatnią z drużyn w tabeli z dodatnim bilansem bramkowym (7-6).

Środowe spotkanie, jak każde rozgrywane w takim terminie, stawia pod znakiem zapytania występy kilku kluczowych zawodników GTS. Wierzymy jednak, że uda nam się godnie zaprezentować w trzeciej potyczce o punkty z piłkarzami z Bruskowa.

Czy sprawdzi się porzekadło „do trzech razy sztuka” i uda się wywalczyć korzystny rezultat? Przekonamy się już w środę 27 sierpnia. Mecz rozegrany zostanie o godzinie 17.30.