Relacja z Turnieju Junior E o Puchar Prezesa GTS

W sobotę 31.01.2015 r. rozegrany został Halowy Turniej Piłki Nożnej juniora E o puchar Prezesa GTS Czarna Dąbrówka. Mali piłkarze rywalizowali w Sali sportowej miejscowego Zespołu Szkół. Grano systemem każdy z każdym a poszczególne mecze trwały 2 x 7 min.

Udział w zawodach wzięły drużyny : Akademia Piłkarska Dębnica Kaszubska, LKS Łebunia, Jantar Ustka, Start Miastko, Start II Miastko ( ta drużyna wystąpiła w zamian za wcześniej awizowany zespół Grasz Dwumiasto Ustka) oraz GTS Czarna Dąbrówka. Turniej został zorganizowany przez miejscowy GTS przy wsparciu Pomorskiego Związku Piłki Nożnej w Gdańsku ( Klub otrzymał grant na organizację), GKCiB Cz. Dąbrówka i sponsorów prywatnych.

Zdecydowany prym wiodły zespoły Jantara Ustka i gospodarze. O zwycięstwie końcowym w turnieju miał zdecydować bezpośredni mecz między GTS i Jantarem w przedostatniej kolejce. Drużyna gospodarzy w początkowej fazie meczu nie wykorzystała trzech sytuacji bramkowych i wykorzystali to goście wychodząc na dwubramkowe prowadzenie. Półtorej minuty przed końcem pojedynku GTS zdobył kontaktową bramkę. Odżyły nadzieje na remis. Gospodarze przy ogromnym aplauzie publiczności „rzucili się” na przeciwnika spychając go do obrony. Opłaciło się w ostatniej akcji meczu na strzał z dystansu zdecydował się Kamil Mielewczyk dając drużynie GTS upragniony remis.

W ostatniej kolejce Jantar 7:1 pokonał LKS Łebunię i mając na koncie 13 pkt przygotowywał się do świętowania zwycięstwa. W prawdzie do rozgrania turnieju pozostał ostatni mecz w którym GTS spotkał się z najsłabszą drużyną Startu II Miastko lecz nikt z obecnych na Sali nie wierzył w możliwość odrobienia 15 bramek przewagi Jantara. Kolejny raz tego dnia, mali piłkarze z Cz. Dąbrówki udowodnili, że nie ma rzeczy niemożliwych. Przy ogromnym zaangażowaniu, woli zwycięstwa i pomocy szalonego dopingu kibiców pokonali przeciwników 17 : 0gromna radość wśród gospodarzy i rozpacz zawodników Jantara Ustka, którym pewne zwycięstwo uciekło z przed nosa. Najlepszym strzelcem turnieju został Szymon Praniuk (Jantar Ustka) zdobywca 16 bramek, który o jedno trafienie wyprzedził zawodnika GTS-u, Piotrka Biernata, Za najlepszego bramkarza turnieju uznano Martynę Labuda z drużyny LKS Łebunia.

Najlepsze zespoły otrzymały medale, puchary, dyplomy oraz słodkie upominki. Pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe puchary, statuetki, dyplomy i słodkie upominki. Nagrody wręczali : Prezes GTS Zbigniew Cierzan, Przewodniczący Rady Gminy Tadeusz Gralak i Skarbnik Gminy Marcin Marszałkowski.

Skład GTS:Piotr Biernat, Maksymilian Lejk, Dominik Butowski, Wojciech Gorzelak, Kamil Mielewczyk, Mateusz Malek, Jan Kwiecień, Daniel Gosz, Dawid Bartelik, Dominik Brac. Trener: Zbigniew Cierzan.