zamknij reklamę

Nowy sezon, nowa drużyna - nowe wyzwania!

Nowy sezon, nowa drużyna - nowe wyzwania!

Sezon 2016/2017 będzie wyjątkowym sezonem w historii GTS Czarna Dąbrówka, ponieważ po raz pierwszy w rozgrywkach Pomorskiego Związku Piłki Nożnej nasz klub reprezentować będą dwie drużyny seniorskie. Pierwszy zespół będzie walczył o jak najlepszy wynik w grupie II Słupskiej Klasy A, natomiast zespół GTS II swoje mecze będzie rozgrywał w ramach grupy II Słupskiej Klasy B.

W ramach rozpoczynających się pod koniec sierpnia rozgrywek pierwszy zespół GTS zmierzy się z trzynastoma innymi zespołami. W sumie do tej pory z dwunastoma spośród tych zespołów rozegraliśmy 177 spotkań a z drużyną Sparta Konarzyny spotkamy się po raz pierwszy w historii. Wśród tych zespołów znajdują się dobrze nam znane ekipy, takie jak Myśliwiec Tuchomie (21 meczy) czy Zawisza Borzytuchom (20 meczy) oraz Stegna Parchowo, Skotawa Budowo czy GKS Kołczygłowy (ze wszystkimi po 19 meczy). W tych 177 meczach 79 razy odnosiliśmy zwycięstwo, 29 razy padł remis a 69 pojedynków przegraliśmy. W spotkaniach z naszymi aktualnymi rywalami zdobyliśmy 376 bramek tracąc 380. Liczymy na poprawienie tych statystyk w nadchodzącym sezonie. Oraz walkę o najwyższe cele!

Zespół, który będzie reprezentował GTS w klasie B będzie składał się w większości z zawodników, którzy w poprzednim sezonie grali w kategorii wiekowej Junior B oraz zawodników z pierwszego zespołu. Ponadto zapowiada się kilka powrotów zawodników dawniej związanych z GTS, którzy albo grali w innych zespołach, albo mieli dłuższą przerwę w przygodzie z piłką. O szczegółach poinformujemy później.

Zestaw rywali na nadchodzący sezon to 11 drużyn, z których aż z czterema zmierzymy się po raz pierwszy w naszej historii. Są to zespoły rezerw, czyli „dwójki” takich klubów jak: Pogoń Lębork (III liga), Anioły Garczegorze (IV liga), Kaszubia Studzienice (Klasa Okręgowa), Piast Człuchów (Klasa Okręgowa). Te drużyny są potencjalnie najtrudniejszymi rywalami ze względu na doświadczenie z wyższych lig zawodników, którzy być może zasilą szeregi drugich zespołów. Jednak potyczki z nimi mogą okazać się również najbardziej przydatne pod względem szkoleniowym dla naszych zawodników. Z pozostałymi 7 zespołami mierzyliśmy się już dawniej w historii. Najczęściej spotykaliśmy się z Orkanem Gostkowo (23 mecze), trzecią seniorską drużyną z naszej gminy WKS Nożyno (16) czy Gromem Nakla (12). W sumie z rywalami ligowymi nadchodzącego sezonu rozegraliśmy 78 meczy, zwyciężyliśmy aż 40 z nich, 20 remisując a w 18 doznaliśmy porażki. Strzeliliśmy 191 bramek a straciliśmy 119. Jak będzie w tym sezonie?

Wkrótce podamy informacje na temat meczów towarzyskich rozgrywanych przez obydwa nasze zespoły seniorskie. Zachęcamy do śledzenia postępów drużyn w meczach „na żywo”. Do zobaczenia na boiskach A- i B-klasowych!

Komentarze

Dodaj komentarz
do góry więcej wersja klasyczna
Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Więcej informacji można znaleźc w naszej Polityce Prywatności. [X] Zamknij