Rozkład meczy na weekend: "Las Arena, lider, Orły kontra Lew"

Drużyny seniorskie GTS zapewnią nam emocje w sobotę, kiedy to pierwszy zespół zmierzy się z Granitem Koczała w meczu wyjazdowym, oraz w niedzielę, gdy druga drużyna podejmie przy ul. Słupskiej aktualnego lidera rozgrywek drugiej grupy klasy B, czyli zespół Grom Nakla. Juniorzy zmierzą się w sobotę o 11.00 w meczu wyjazdowym z drużyną Lew Lębork.

Pojedynek z Granitem Koczała będzie 19. spotkaniem w historii z tym rywalem. Do tej pory 10 razy wygrywaliśmy, trzykrotnie padł remis a 5 razy odnotowaliśmy porażkę. Bilans bramkowy z drużyną z Koczały to 45-47. W bieżącym sezonie piłkarze z Koczały zdobyli 4 punkty dzięki zwycięstwu z Brdą II Przechlewo oraz remisowi z Doliną Gałąźnia Wielka. Ich aktualny bilans bramkowy to 11-10. Mecze wyjazdowe z Granitem nigdy nie należały do łatwych (m. in. ze względu na dużą odległość do przebycia) o czym świadczą statystyki, gdyż trzykrotnie tam wygrywaliśmy, tyle samo razy remisowaliśmy a także trzykrotnie schodziliśmy z "Las Areny" pokonani. Jednak i tym razem, jak w każdym meczu, chcemy zagrać o zwycięstwo. Tym razem o 4. zwycięstwo w historii na trudnym, koczalskim terenie.

Wizyta lidera to zawsze wydarzenie, które mobilizuje zawodników niezależnie od ligi, w której się gra. Zwłaszcza po blamażu w meczu z Kaszubią II Studzienice, piłkarze drugiego zespołu z Czarnej Dąbrówki powinni za wszelką cenę godnie zaprezentować się w nadchodzącym meczu. Z piłkarzami Gromu Nakla mierzyliśmy się do tej pory 12 razy (5 zwycięstw, 6 remisów, 1 porażka). Bilans bramkowy 19-6. Statystyki są optymistyczne, jednak najbliższy mecz może nas kosztować sporo wysiłku wnioskując po tegorocznych wynikach piłkarzy z Nakli. Grom w tym sezonie radzi sobie bardzo dobrze i do tej pory nie znalazł jeszcze równego sobie przeciwnika. Z kompletem 12 punktów i bilansem bramkowym 21-6 zajmuje pewną pozycję lidera, tuż nad depczącymi mu po piętach drużynami rezerw z Garczegorza (9 pkt.) Miejsca 3-5 z ilością 7 punktów zajmują 3 zespoły, a mianowicie rezerwy ze Studzienic, Lęborka i właśnie z Czarnej Dąbrówki. Tylko pełne zaangażowanie pozwoli nam postawić trudne warunki liderowi oraz utrzymać kontakt z "czubem" tabeli. Na to liczymy w najbliższą niedzielę o 14.00 przy Słupskiej.

Juniorzy D po spotkaniu z Gryfem Słupsk zmierzą się z kolejną z "miejskich" drużyn, czyli Lwem Lębork. Piłkarze z miasta lwa dotychczas w rozgrywkach ligowych 1 raz przegrali (z Chrobrym Charbrowo) a dwukrotnie udało im się zremisować (z Echo Biesowice i Dąb Kusowo). Wierzymy, że Młode Orły są w stanie powalczyć z Lwiątkami i będziemy mogli być ponownie dumni z ich postawy.
Mecze w weekend 24/25 września:
sobota 11.00 Lew Lębork - GTS (Junior D1)
sobota 16.00 Granit Koczała - GTS (SKA)
niedziela 14.00 GTS II - Grom Nakla (SKB)